Włamywacz zatrzymany w pościgu krótko po przestępstwie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Włamywacz zatrzymany w pościgu krótko po przestępstwie

Data publikacji 12.10.2017

Wspólne działania funkcjonariuszy wydziału prewencji i kryminalnego z Wąbrzeźna przyczyniły się do zatrzymania 41–latka podejrzanego o włamania do pojazdów. Jego łupem padały wartościowe przedmioty pozostawiane w samochodach przez właścicieli. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 41–letniego mieszkańca Wąbrzeźna doszło nocą z wtorku na środę (10/11.10.17). Sprawca, gdy zorientował się, że w trakcie „brudnej roboty” został zauważony przez policjantów próbował uciekać. Na nic sie to zdało, bo po krótkim pościgu został przez stróżów prawa obezwładniony na ulicy Pięknej. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Wczoraj (11.10.17) mężczyzna usłyszał sześć zarzutów kradzieży z włamaniem do zaparkowanych pojazdów. Łupem sprawcy padały wartościowe przedmioty pozostawione w autach. Prokurator w stosunku do podejrzanego zastosował dozór oraz zakazu opuszczania kraju.

Obecnie policjanci sprawdzają, czy mężczyzna ma na swoim koncie inne tego typu czyny. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. szt. Michał Głębocki
Publikacja: Kamila Ogonowska