WIADOMOŚCI

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie ,,świecą przykładem"

Data publikacji 12.10.2017

Mundurowi z Golubia-Dobrzynia spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej w Nowogrodzie aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Za aktywny udział w zajęciach, dzieci w nagrodę otrzymały kamizelki odblaskowe, które obiecały nosić, aby „świecić” przykładem.

Wczoraj ( 12.10.2017)  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizowali działania pod nazwą „Świeć przykładem”. Tego dnia w Szkole Podstawowej w Nowogrodzie mundurowi propagowali zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Uczniowie chętnie włączyli się w dyskusje z funkcjonariuszami, przypominając podstawowe zasady jakimi trzeba się kierować, aby być bezpiecznym na drodze. W trakcie spotkań policjanci zachęcali uczniów do noszenia elementów odblaskowych, które skutecznie poprawiają widoczność, a tym samym mają bezpośredni wpływ na wzrost bezpieczeństwa dzieci na drodze. Mundurowi przypomnieli uczniom o tym, że dzięki tego typu elementom widoczni jesteśmy z odległości 130-150 metrów Na koniec spotkania w zamian za obietnice noszenia, dzieci otrzymały od asp. sztab. Tomasza Stefańskiego i mł. asp. Krzysztofa Smolińskiego kamizelki odblaskowe ufundowane przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Golubiu-Dobrzyniu.

Akcja informacyjno-edukacyjna pod nazwą ,,Świeć Przykładem” będzie przez mundurowych kontynuowana podczas kolejnych spotkań z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Celem tych działań jest dążenie do zmniejszenia liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami, a także podniesienie świadomości osób pieszych na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na drodze.

Pamiętajmy! Nosząc chociażby mały element odblaskowy sprawimy, że jesteśmy bardziej widoczni, a tym samym bardziej bezpieczni na drodze.

 

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: asp. Piotr Duziak