WIADOMOŚCI

Za znieważenie funkcjonariusza i uszkodzenie mienia odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 12.10.2017

Policjanci z Fordonu zatrzymali trzy osoby podejrzane o znieważenie funkcjonariusza. Dodatkowo jeden z nich odpowie za uszkodzenie mienia. 23-latek zdewastował zaparkowany pojazd. Mężczyźni wpadli dzięki szybkiej informacji od świadka.

We wtorek (10.10.2017) około godziny 22:00 dyżurny z fordońskiego komisariatu otrzymał informacje o grupie osób, która ma dewastować pojazd przy ulicy Wyzwolenia w Bydgoszczy. Na miejsce został skierowany patrol. W trakcie przejazdu okazało się, że sprawcy wsiedli do autobusu.

Funkcjonariusze zatrzymali autobus na jednym z przystanków przy ulicy Fordońskiej. Na miejsce przyjechał też pokrzywdzony, który wskazał osoby biorące udział w uszkodzeniu jego samochodu.

Mężczyźni zostali wyprowadzeni z autobusu. Byli bardzo agresywni. Do pomocy przyjechał drugi patrol. W trakcie zatrzymania mężczyźni znieważyli funkcjonariuszy, wykrzykując w ich kierunku wulgaryzmy. 29, 23 i 18-latek zostali zatrzymani. Było czuć od nich alkohol. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Następnego dnia (11.10.2017) śledczy z Fordonu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut znieważenia funkcjonariusza. Dodatkowo 23-latkowi udowodnili uszkodzenie mienia. Teraz cała trójka za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski