WIADOMOŚCI

Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu innego uczestnika ruchu

Data publikacji 18.10.2017

Prawie 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca chryslera zatrzymany wczoraj w miejscowości Wieszki przez nakielskich policjantów. Mężczyzna wpadł, bo do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie od innego uczestnika ruchu.

Pijany kierowca na drodze stwarza niewątpliwie duże niebezpieczeństwo, dlatego eliminacja z ruchu takich kierowców jest dla policjantów jednym z priorytetów. Często zdarza się tak, że w tych działaniach policjanci są wspierani przez obywateli, którzy informują policję gdzie i jakim autem jedzie pijany kierowca. Tak też było wczoraj (17.10.17) około 10.00, kiedy to dyżurny nakielskiej policji otrzymał zgłoszenie, że z Kcyni w stronę Nakła chryslerem voyagerem prawdopodobnie porusza się nietrzeźwy kierowca. Po tym zgłoszeniu, na wskazaną trasę, dyżurny natychmiast skierował patrol policji. Kierowca auta po przejechaniu kilku kilometrów zatrzymał się, wtedy też został skontrolowany przez mundurowych.

Kierowca faktycznie był zamroczony alkoholem. Po przewiezieniu 33-latka do komendy sprawdzono go alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie 2,5 promila . Dodatkowo, okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mieszkaniec Bydgoszczy niebawem usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za jazdę bez uprawnień. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat więzienia.  

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska