Uczciwi uczniowie wyróżnieni przez policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Uczciwi uczniowie wyróżnieni przez policjantów

Policjanci z Kowala, pow. włocławski, podziękowali za uczciwość dwóm uczniom klasy I technikum z Zespołu Szkół CKR w Kowalu. 16-latkowie zaraz po znalezieniu na ulicy portfela z pieniędzmi i dokumentami odnieśli go na komisariat. Dzięki godnej postawie młodych ludzi zguba jeszcze tego samego dnia wróciła do właścicielki.

Wczoraj (23.10.17) policjanci z Komisariatu Policji w Kowalu, pow. włocławski, gościli w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu. Podczas spotkania z gronem pedagogicznym i uczniami mundurowi przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na terenie szkoły, a także podczas korzystania z dróg.

Spotkanie było też doskonałą okazją do wyróżnienia i podziękowania za godną postawę obywatelską dwóm uczniom klasy pierwszej technikum. W zeszłym tygodniu bowiem 16-latkowie przynieśli na komisariat znaleziony na ulicy portfel z pieniędzmi i dokumentami. Dzięki uczciwości młodych ludzi zguba nie trafiła w niepowołane ręce. Jeszcze tego samego dnia wróciła do właścicielki.

Pełniący obowiązki Komendanta w Kowalu nadkom. Grzegorz Demich podziękował znalazcom za ich godne naśladowania postępowanie. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska