Zdobyli certyfikaty ukończenia ważnego kursu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zdobyli certyfikaty ukończenia ważnego kursu

Certyfikat ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy z rąk Szefa kujawsko-pomorskich policjantów otrzymali wszyscy uczestnicy kursu. Teraz mogą być pewni swoich umiejętności. Tu nie ma miejsca na błędy!

W dniach 23-31 października 2017 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbył się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. W szkoleniu uczestniczyło 23 policjantów z garnizonu kujawsko - pomorskiego, którzy pełnią służbę na terenach przywodnych oraz funkcjonariusze instruktorzy strzelań policyjnych.

Kurs odbył się pod nadzorem Koordynatora Ratownictwa Medycznego Policji Pani Małgorzaty Wlaź oraz Wojewódzkiego Koordynatora Medycyny Ratunkowej Pana dr. n. med. Przemysława Paciorka.

Prowadzącymi  wykłady i zajęcia praktyczne byli ratownicy medyczni-policjanci: podkom. Michał Kurdziela ze Szkoły Policji w Słupsku, mł.asp. Maciej Kujawiński z KWP w Bydgoszczy, sierż. Patryka Głowackiego z OPP w Bydgoszczy, podinsp. Tomasza Krajewskiego z KWP w Bydgoszczy oraz P. Krzysztof Wiśniewskiego z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

Podczas zajęć policjanci ćwiczyli m.in.:

- wykonanie badania urazowego poszkodowanego,

- resuscytację krążeniowo-oddechową,

- wykorzystanie AED.

Autor: na podst. info. podinsp. Tomasza Krajewskiego
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...