Uwikłani w narkotyki - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Uwikłani w narkotyki

Data publikacji 10.11.2017

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali sześć osób, które przebywały w przeszukiwanym mieszkaniu. Na jego strychu policjanci odnaleźli blisko 140 gramów amfetaminy, wagę elektroniczną i woreczki strunowe. Cztery z tych osób okazały się uwikłane w narkotyki. Wszyscy usłyszeli zarzut łamania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a jednemu z nich grozi nawet do 12 lat więzienia.

W środę (08.11.2017r.) około godziny 13:30 policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu weszli  do jednego z mieszkań na ul. Bydgoskiej. Dokonali też  przeszukania  strychu przypisanego do mieszkania. Tam znaleźli i zabezpieczyli blisko 140 gramów białego proszku,  wagę elektroniczną i ponad 120 tzw. woreczków strunowych. W mieszkaniu w  momencie wykonywania  czynności  przez policjantów  przebywało sześć osób. Wszystkie zostały zatrzymane do wyjaśnienia. Dwie z nich zostały przesłuchane w charakterze świadków. Pozostałym czterem policjanci przedstawili zarzuty łamania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. To 18 -latek,  dwóch 19- latków i 22-  latek. Wszyscy są mieszkańcami tamtej dzielnicy. 19 – letniemu właścicielowi  mieszkania i jego 18- letniemu koledze kryminalni udowodnili, że działali wspólnie i w porozumieniu posiadali 140 gramów substancji psychotropowych, bowiem biały proszek, podczas przeprowadzonych testów okazał się być amfetaminą. Oni usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, za co grozi im do 10 lat więzienia. Kolejny 19- latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, gdyż policjanci przeszukując  jego mieszkanie odnaleźli 2 gramy amfetaminy.  Może mu grozić do 2 lat więzienia.
Z kolei 22- latek przebywający w mieszkaniu przy ul. Bydgoskiej również nie miał czystego sumienia. Okazał się być poszukiwany do zupełnie innej sprawy, która miała swój początek 29 czerwca tego roku. Wtedy kryminalni z tego samego wydziału zatrzymali  dwóch mężczyzn, którzy przewozili ponad 103 gramy amfetaminy. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili skąd pochodziły narkotyki. To 22- latek był dostawcą tego towaru. Stróże prawa udowodnili mu udział w ich obrocie.Z ust prokuratora usłyszał zarzut. Prokurator wnioskował również do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego  w postaci tymczasowego aresztowania.  Sąd przychylił się do tego wniosku i tym samym 22- latek najbliższe 3 miesiące spędzi w celi. Za  jego czyn może mu grozić do 12 lat więzienia. 
 
 
 
Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...