Podsumowanie "Bezpiecznego Listopadowego Weekendu" i akcji NURD - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podsumowanie "Bezpiecznego Listopadowego Weekendu" i akcji NURD

Data publikacji 13.11.2017

Za nami kolejny długi weekend i wzmożony ruch na drogach. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących tak, aby każdy szczęśliwie dotarł do celu i bezpiecznie powrócił do domu. Dbali również o bezpieczeństwo pieszych prowadząc trzydniową akcję NURD. Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, czy podróżujący mają zapięte pasy, a także zdecydowanie reagowali na wykroczenia kierowców wobec pieszych

Podczas listopadowego weekendu na głównych ciągach komunikacyjnych i trasach wyjazdowych z miast można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach naszego województwa.

Mundurowi zwracali przede wszystkim uwagę na trzeźwość kierujących (przebadali 4 858 kierowców na zawartość alkoholu w organizmie) oraz kontrolowali prędkość pojazdów. Sprawdzali też czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednio bezpieczny sposób. Na głównych trasach regionu można było spotkać policjantów poruszających się nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego województwa doszło do 6 wypadków drogowych, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 13 zostało rannych. Policjanci zatrzymali również  50 kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Najczęstsze przyczyny wypadków to wciąż ignorowanie przepisów ruchu drogowego, w tym: nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieprawidłowe zachowanie kierujących pojazdami wobec pieszych oraz kierowanie pod wpływem alkoholu.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze, tym bardziej, że z dnia na dzień pogorszają się warunki drogowe. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panującej aury, natężenia ruchu, czy stanu nawierzchni. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych.

 

Podsumowanie  "Bezpiecznego Listopadowego Weekendu" i akcji NURD w powiecie włocławskim

Podsumowanie "Bezpiecznego Listopadowego Weekendu" i akcji NURD w powiecie radziejowskim

Podsumowanie "Bezpiecznego Listopadowego Weekendu" i akcji NURD w powiecie żnińskim

 

 

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska