Areszt za posiadanie i handel narkotykami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Areszt za posiadanie i handel narkotykami

Na trzy miesiące do aresztu trafił 24-latek podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz ich rozprowadzanie. Do sprawy została zatrzymana też 16-latka, która będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym. Na ich trop wpadli policjanci z bydgoskiego Śródmieścia.

W piątek (10.11.2017) kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia ustalili, że jeden z mieszkańców centrum miasta może posiadać zakazane środki psychoaktywne. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego i jego miejsce zamieszkania. Przystępując do realizacji, policjanci pojechali pod ustalony adres.

Tam zauważyli, jak z klatki schodowej wychodzi interesujący ich mężczyzna w towarzystwie młodej kobiety. Kryminalni wylegitymowali ich, a następnie poszli z nimi do ich mieszkania. W wyniku przeszukania funkcjonariusze znaleźli 51 woreczków z białym proszkiem oraz dziewięć różowych tabletek. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone środki to amfetamina i tabletki ekstazy. 24-latek i 16-latka zostali zatrzymani. Jak się okazało, narkotyki były ich własnością.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 24-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich rozprowadzania. Natomiast 16-latka została przesłuchana w charakterze osoby nieletniej podejrzanej o popełnienie czynu karalnego. O jej dalszym losie zadecyduje już sąd rodzinny.

Dzisiaj (13.11.2017) śródmiejscy policjanci doprowadzili 24-latka do sądu, który po zapoznaniu się z aktami sprawy przychylił sie do wniosku prokuratora i postanowił aresztować podejrzanego na trzy miesiące. Teraz może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski