Podsumowanie policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podsumowanie policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki”

Data publikacji 27.11.2017

W sobotę na drogach województwa kujawsko-pomorskiego po raz kolejny prowadzona była akcja „Alkohol i narkotyki”. Celem działań kontrolno-profilaktycznych jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków.

W minioną sobotę (25.11.17) od 6.00 rano kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili na drogach naszego województwa ogólnopolską akcję „Alkohol i narkotyki". Głównym jej celem jest wyeliminowanie tych, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol oraz tych, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem narkotyków. Akcja ma również na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierujących i pieszych będących pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Podczas trwającej całą dobę akcji łącznie wzięło udział 450 policjantów, którzy sprawdzili podczas kontroli trzeźwość 8 639 kierowców. 19 kierujących, których zachowanie budziło wątpliwości funkcjonariuszy, że mogą być pod wpływem zakazanych środków zostało sprawdzonych narkotesterami. Funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego, który był pod wpływem środków odurzających. Niestety znaleźli się tacy, którzy pili alkohol, a mimo to wsiedli „za kółko”. Policjanci zatrzymali 29 nieodpowiedzialnych kierujących.

Ponownie apelujemy o rozsądek! Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Autor: kom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska