Poszukiwany listami gończymi wpadł z narkotykami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Poszukiwany listami gończymi wpadł z narkotykami

Data publikacji 01.12.2017

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali poszukiwanego listami gończymi i nakazami doprowadzenia 26-latka. Mężczyzna ukrywał się w jednym z mieszkań w centrum miasta. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli amfetaminę i marihuanę. Bydgoszczanin trafił już do więzienia na najbliższe trzy lata.

Do zatrzymania doszło wczoraj (30.11.2017) po południu na jednej z ulic w centrum miasta. Wcześniej kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia ustalili, że poszukiwany czteroma listami gończymi i dwoma nakazami doprowadzenia 26-latek, ukrywa się w jednym z mieszkań w pobliżu ulicy Mickiewicza. Policjanci szybko wytropili jego „kryjówkę” i przystąpili do działania.

Poszukiwanego namierzyli, gdy wchodził do mieszkania. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy próbował przed nimi zamknąć drzwi. Zdecydowana reakcja policjantów pozwoliła na sprawne zatrzymanie 26-latka. Przy tej okazji kryminalni przeszukali jego mieszkanie.

Tam, w jednym z pokoi w pufie ujawnili woreczki z białym proszkiem i zielonym suszem roślinnym. Wstępne badania narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina i marihuana. Łącznie zabezpieczyli ponad 100 g narkotyków.

Teraz zakazane środki psychoaktywne zostaną przekazane do policyjnego laboratorium. Jeśli ekspertyza potwierdzi wstępne badania, wówczas 26-latek usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Niemniej jednak, poszukiwany mężczyzna już od dzisiaj (01.12.2017) najbliższe trzy lata spędzi za kratkami zakładu karnego. 26-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności między innymi za kradzieże, włamania, oszustwa, wyłudzenia kredytu, a także za wymuszenie rozbójnicze.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski