WIADOMOŚCI

Oświadczenie w sprawie interwencji w autobusie miejskim w Bydgoszczy

Data publikacji 03.12.2017

W dniu 30.11.2017 r. po godz. 9:00 policjanci z Bydgoszczy otrzymali wezwanie na interwencję do autobusu miejskiego linii 56. Tam, jak wynikało ze zgłoszenia, miało dojść do rękoczynów pomiędzy pasażerką, a kontrolerami biletów.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali dwóch kontrolerów biletów, pasażerkę, kierowcę oraz świadków. Po wysłuchaniu relacji tych osób policjanci pouczyli zainteresowanych o możliwym trybie postępowania.

Tego samego dnia do komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo zgłosili się dwaj kontrolerzy biletów, którzy złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa uszkodzenia ciała oraz zniszczenia mienia, które ostatecznie zakwalifikowano jako wykroczenie.

Z uwagi na informacje przekazane policjantom o monitoringu zamontowanym w autobusie miejskim funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenie rejestrujące. Wstępna analiza nagrań, dokonana przez specjalistów z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy, pozwala twierdzić, iż tego dnia urządzenie nie pracowało i nie zarejestrowało przebiegu zdarzenia.

Ponadto w niedzielę rano policjanci ponownie pojechali do pasażerki autobusu, obywatelki USA, która oświadczyła, iż rozważa złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na jej szkodę. W tym momencie takiego zawiadomienia nie chciała składać.

Z uwagi na fakt, iż w internecie pojawiło się nagranie rejestrujące fragment zajścia w autobusie policjanci nagranie to zabezpieczyli na potrzeby wyjaśnienia tej sprawy.

Mając na względzie charakter zdarzenia i chęć wyjaśnienia wszystkich jego okoliczności apelujemy do świadków lub osób, które nagrywały zdarzenie w autobusie linii 56 w Bydgoszczy w dniu 30 listopada, o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem Policji Bydgoszcz-Błonie pod nr telefonu (52) 588 13 59, który prowadzi sprawę.

Zależy nam na nagraniach dokonanych prywatnymi telefonami lub zeznaniach osób, które tego dnia jechały tym autobusem.

Nad wyjaśnieniem tej sprawy przez cały czas pracują policjanci, którzy wyjaśniają jego przebieg oraz charakter.

 

 

 

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz