Mikołajki z kościołem i służbami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Mikołajki z kościołem i służbami

Poniedziałkowe popołudnie, pełne niespodzianek, spędziły dzieci, które przyszły na specjalnie dla nich, zorganizowane „Mikołajki z kościołem i służbami”. Wspólna inicjatywa z parafią pw. Św. Ducha w Inowrocławiu sprawiła, że to był bardzo pożytecznie spędzony czas.

Policjanci, strażacy, wopr-owcy, strażnicy miejscy, reprezentanci klasy policyjnej ZSP nr 1 wraz z kościołem pw. Św. Ducha w Inowrocławiu, zorganizowali (04.12.17r.) w sali konferencyjnej mikołajkowe spotkanie. Uczestniczyła w nim blisko setka dzieci, która miała okazję spotkać się z przedstawicielami różnych służb mundurowych. Organizatorzy zadbali o to, by dzieci miały moc atrakcji i wrażeń oraz dowiedziały się szeregu wskazówek i porad w zakresie bezpieczeństwa. 
Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zasadach dotyczących zachowania się w kontaktach z osobami obcymi. Była też praktyczna nauka prawidłowego przekraczania jezdni, przepisów ruchu drogowego, pokaz o konieczności noszenia odblasków, ale nie tylko. Edukacyjne zajęcia były wzbogacone o spotkanie z policyjnymi  przewodnikami i ich czworonożnymi podopiecznymi. Strażak, nie tylko zainteresował dzieci zasadami, kiedy i jak powiadamiać tą służbę, ale też przypominał, że zabawa „ogniem” zawsze kończy się źle. Strażnicy miejscy zaciekawili dzieci jak postępować i prawidłowo opiekować się psami oraz dbać o porządek publiczny. Wopr-owcy zaprezentowali podstawy udzielania pierwszej pomocy oraz omówili zadania, które realizuje pies ratownik. 
Każde dziecko, które przyniosło rysunek pt. „Bezpieczny Mikołaj”, otrzymało od służb szereg upominków. Takich rysunków było 62. Niebawem w kościele pw. Św. Ducha zostanie przygotowana wystawa, jak to bezpiecznie spędza czas właśnie Mikołaj. Nie brakowało też przygotowanego przez kościół słodkiego poczęstunku i paczek dla dzieci. Piosenka o ruchu drogowym pozwoliła dzieciom zaprezentować się w sposób taneczny. Mikołajkowe spotkanie wywołało mnóstwo uśmiechów u dzieci, a to przecież najważniejsze, by sprawiać im radość. 
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. Piotr Duziak