Podsumowanie akcji „Mamo, tato zapnij pasy” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podsumowanie akcji „Mamo, tato zapnij pasy”

Data publikacji 07.12.2017

W ramach realizowanego projektu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”, którego organizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, a partnerem tucholska policja prowadzone były akcje profilaktyczne skierowane do rodziców przywożących swoje dzieci do szkoły. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców, zwracali uwagę na sposób podróżowania pasażerów, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

Ukierunkowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym działania profilaktyczne, które rozpoczęły się już 20 października i trwały do 5 grudnia, prowadzone były przez dzielnicowych oraz policjantów ruchu drogowego na terenie całego powiatu tucholskiego. Tym razem mundurowi w rejonie Szkoły Podstawowej w Cekcynie sprawdzali stan trzeźwości kierowców, zwracali uwagę na zapięte pasy bezpieczeństwa, sposób przewożenia dzieci oraz pieszych przechodzących przez przejścia. Przeprowadzanym kontrolom drogowym przyglądali się uczniowie, którzy wręczali kierowcom gadżety profilaktyczne. W zależności od wyniku kontroli, maluchy przekazywały dorosłym uśmiechniętą bądź smutną „odblaskową buźkę”.

Po zakończonych działaniach przed szkołami policjanci, wspólnie ze strażakami, spotkali się z dziećmi w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie, gdzie omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, jak i na drodze. Podsumowaniem prowadzonej akcji był zorganizowany „Piknik Bezpieczeństwa”, na którym zaprezentowano symulator dachowania. Poprawnie zapięte pasy bezpieczeństwa, odpowiednio zabezpieczony bagaż, nauka hamowania awaryjnego to elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo nasze, jak i innych osób podczas zdarzeń drogowych. Warto wspomnieć, że tylko ukierunkowane działania profilaktyczne, już w najmłodszych klasach, przy współpracy z rodzicami, mogą przynieść zamierzony efekt.

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: Kamila Ogonowska