WIADOMOŚCI

"Amator" kół samochodowych zatrzymany przez soleckich policjantów

Data publikacji 11.01.2018

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszał 29-letni solecczanin, który ukradł kompletne koła, opony i felgi dwóm mieszkańcom Solca Kujawskiego. Teraz jego postępowanie oceni sąd. Za te czyny może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Solca Kujawskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży mienia z pomieszczenia gospodarczego. Do zdarzenia doszło przed świętami Bożego Narodzenia. Wówczas sprawca ukradł cztery koła od samochodu. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę czterech tysięcy złotych.

Kilka dni później do soleckiego komisariatu zgłosił się kolejny pokrzywdzony, który zawiadomił o włamaniu do jego domu w budowie, skąd skradziono mu felgi aluminiowe, opony, wózek dwukołowy, przedłużacze o łącznej wartości czterech tysięcy złotych.

Ustalenia soleckich kryminalnych doprowadziły ich do 29-latka. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Mężczyzna nie zdążył pozbyć się jeszcze czterech kół skradzionych przed świętami. Solecczanin został zatrzymany. Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Koła samochodowe warte cztery tysiące złotych trafiły do prawowitego właściciela.

Autor: asp.szt. Lidia Kowalska
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska