Wiadomości

Rozmawiali o przemocy w sieci

Wszystko po to, aby uświadomić młodym użytkownikom sieci jakim zjawiskiem jest Cyberprzemoc. Głównym celem funkcjonariuszy było uświadomienie uczniom jak olbrzymi jest to problem we współczesnej przestrzeni internetowej oraz jakie konsekwencje prawne grożą za ich stosowanie, a jakie prawa mają ofiary takich ataków. Takie zajęcia budzą zawsze wiele emocji i pytań, których nie zabrakło i tym razem.

W miniony czwartek 18.01.2018 roku, sierż. Judyta Koc wraz z asp.szt. Rafał Osielski z Komisariatu Policji Toruń Podgórz spotkali się z wychowankami w Kujawsko- Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Toruniu przy ul. Żwirki i Wigury 15 i 21. Wszystko po to, aby uświadomić młodym użytkownikom sieci  jakim zjawiskiem jest „Cyberprzemoc”.  W trakcie zajęć edukacyjnych  policjanci przedstawili  prezentację stworzoną dla uczniów szkół podstawowych,  gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnej. Ich głównym celem  było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy, uświadomienie uczniom jak olbrzymi jest to problem we współczesnej przestrzeni internetowej oraz jakie  konsekwencje prawne grożą za ich stosowanie a i jakie  prawa mają ofiary takich ataków. W trakcie zajęć mundurowi omówili wspólnie  z młodzieżą społecznościowe aplikacje internetowe i przedstawili ich regulaminy. Nie zabrakło przykładów związanych z przestępstwami, które miały związek z tymi popularnymi  aplikacjami. Padały również  przykłady włamań do kont aplikacji jak również zagrożenia związane z wstawianiem zdjęć z życia prywatnego. Stróże prawa uświadamiali uczniom  co zrobić, żeby nie stać się ofiarą cyperprzemocy, jak prawidłowo korzystać z Internetu i telefonu by nie skrzywdzić innych, co zrobić w przypadku bycia świadkiem cyberprzemocy, jak korzystać ze swoich praw, gdy padniemy ofiarą takich niedozwolonych praktyk. 

Takie zajęcia budzą zawsze wiele emocji i pytań, których nie zabrakło i tym razem. Całość zajęć zakończyła dyskusja dotycząca głównych zagrożeń związanych z nieodpowiednim korzystaniem z Internetu.

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony