WIADOMOŚCI

Para ze Śródmieścia miała w mieszkaniu znaczną ilość narkotyków

Policjanci z bydgoskiej komendy zatrzymali mężczyznę i kobietę mających związek z przestępczością narkotykową. W zajmowanym przez nich mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli niemal 100 gramów amfetaminy oraz kilka gramów marihuany. Oboje usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków.

 

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową bydgoskiej komendy ustalili, że w jednym z mieszkań w bydgoskim Śródmieściu może znajdować się znaczna ilość środków odurzających, a należeć one mają do mieszkającej tam pary.

By potwierdzić te informacje wczoraj (31.01.2018) pojechali pod wskazany adres. W czasie dojazdu na miejsce podejrzewane osoby zauważono jadące samochodem ulicą Fredry w Bydgoszczy. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, a następnie wraz podróżującymi autem kobietą i mężczyzną  przemieścili się do miejsca ich zamieszkania.  

Po przedstawieniu 28-latkowi i jego o 7 lat starszej dziewczynie powodu wizyty policjanci dokonali przeszukania mieszkania. Wówczas ujawnili i zabezpieczyli tam niemal 100 gramów białego proszku oraz trzy gramy marihuany. Wstępnie przeprowadzone badania zabezpieczonego białego proszku wykazały, że jest to amfetamina.

„Właściciele” narkotyków zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Dzisiaj (01.02.2018) prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zdecyduje czy wobec kobiety i mężczyzny zastosuje środek zapobiegawczy.

Za tego typu przestępstwo może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp.szt. Lidia Kowalska
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska