Śmiertelne potrącenie na pasach - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Śmiertelne potrącenie na pasach

Data publikacji 12.02.2018

Kierujący samochodem nissan primera jadący w kierunku Szosy Chełmińskiej, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem poprzedzającym, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, zmienił gwałtownie pas. Zamiast zatrzymać auto wjechał na przejście i potrącił prawidłowo przechodzącą kobietę. 64-latka po przewiezieniu do szpitala zmarła. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy.

W niedzielę o godz. 13.30 na Trasie Prezydenta Władysława Raczkiewicza doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia z udziałem pieszej. Kierujący samochodem  nissan primera, jadący w kierunku Szosy Chełmińskiej,  chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem poprzedzającym, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, zmienił gwałtownie pas z lewego na prawy. Zamiast zatrzymać auto wjechał na pasy i potrącił prawidłowo przechodzącą po przejściu kobietę. 36-letni kierujący nissanem był trzeźwy. Niestety piesza, po przewiezieniu do szpitala, zmarła.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pracowali na miejscu zatrzymali sprawcy wypadku uprawnienia do kierowania pojazdami oraz pojazd biorący udział w zdarzeniu. Na miejscu był też prokurator, który od tej chwili będzie podejmował wiążące decyzje w prowadzonym śledztwie.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz