WIADOMOŚCI

Jak wygląda Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie brodnickim w 2018 roku?

Data publikacji 12.02.2018

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji policji. W powiecie brodnickim, od początku 2018 roku, mieszkańcy wskazali policjantom 19 miejsc, które uważają za zagrożone. Od początku funkcjonowania tego narzędzia, czyli od września 2016 roku brodniccy policjanci zweryfikowali już prawie pół tysiąca naniesionych na mapie zagrożeń.

We wrześniu 2016 roku uruchomiona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone. Narzędzie służy do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu mieszkańcy powiatu brodnickiego, wskazują policjantom miejsca, które uważają za zagrożone. Są to np. miejsca, gdzie kierujący nie stosują się do przepisów ruchu drogowego, nieprawidłowo parkują, gromadzi się młodzież, która zakłóca porządek lub w którym miejscu jest złe oznakowanie dróg i należy interweniować, żeby poprawić infrastrukturę drogową.

W 2018 roku, mieszkańcy powiatu brodnickiego nanieśli na mapę 19 takich punktów, natomiast od chwili uruchomienia Mapy naniesionych zostało prawie pół tysiąca takich miejsc. Policjanci weryfikują wszystkie zgłoszenia. Większość z nich dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych i spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

„Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, a jej obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji,  które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

Autor: st.asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz