WIADOMOŚCI

Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy” w powiecie włocławskim

Data publikacji 12.02.2018

Włocławscy policjanci podsumowali kilkudniowe działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych na drogach naszego powiatu i miasta. W ramach prowadzonych działań policjanci ujawnili 82 wykroczenia kierowców wobec pieszych.

Podczas trwającej sześć dni (05-11.02.201) akcji mundurowi prowadzili wzmożone kontrole w pobliżu przejść dla pieszych. Podczas tych działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych. To właśnie pieszy w zdarzeniu z pojazdem doznaje największych obrażeń ciała, jako niechroniony żadnymi zabezpieczeniami uczestnik. Do najbardziej niebezpiecznych zachowań wobec pieszych można zaliczyć wyprzedzanie i omijanie pojazdów zatrzymujących się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych oraz nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu będącemu na przejściu. Przez sześć dni mundurowi ujawnili 82 wykroczenia kierowców wobec pieszych, z których w 71 przypadkach ukarali ich mandatami karnymi. 
Funkcjonariusze nie tylko ujawniali wykroczenia kierujących wobec pieszych, ale również rozmawiali z pieszymi o ich bezpieczeństwie. Wskazywali jak noszenie elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym, ale również w mieście wpływa na poprawę widoczności pieszego przez kierowcę.   

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: asp. Piotr Duziak