WIADOMOŚCI

Nakielscy dzielnicowi w szkołach o bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 12.02.2018

Dzielnicowi z nakielskiej komendy w minionym tygodniu odwiedzili szkoły na terenie powiatu, gdzie rozmawiali z dziećmi o tym jak bezpiecznie spędzać ferie. Uczestnicy pogadanek usłyszeli wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowy wypoczynek będzie bezpieczniejszy.

Dzielnicowi z nakielskiej komendy i podległych komisariatów odwiedzili uczniów szkól podstawowych i rozmawiali z nimi na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Policjanci, radzili dzieciom jak zachowywać się podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami.

Uczniowie podczas pogadanek z policjantami, usłyszeli miedzy innymi jak bezpiecznie zjeżdżać na sankach oraz w jakich miejscach, a także jakie  może być niebezpieczne wchodzenie na zmarznięte stawy jeziora i rzeki, oraz inne akweny wodne. Przypomnieli również o zagrożeniach związanych z osobą obcą i omówili  zasady postępowania.

Dzielnicowi  opowiadali także o przepisach ruchu drogowego, których zobowiązani są przestrzegać piesi, w szczególności o korzystaniu z elementów odblaskowych w porze wieczorowo - nocnej  jak i też o prawidłowym przechodzeniu przez przejścia dla pieszych.

Autor: st.asp. Damian Moczadło
Publikacja: asp. Piotr Duziak