O bezpieczeństwie przedszkolaków podczas zimowego wypoczynku - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

O bezpieczeństwie przedszkolaków podczas zimowego wypoczynku

Data publikacji 13.02.2018

Policjanci z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy przeprowadzili zajęcia w Przedszkolu Niepublicznym ,,Przedszkolna Chatka” oraz w Przedszkolu nr 43 ,,U Krecika Szybownika” na temat bezpiecznego zimowego wypoczynku.

Mundurowi przypomnieli przedszkolakom o bezpiecznym przebywaniu w domu, bezpiecznej zabawie na śniegu  oraz o zakazie wchodzenia na zamarznięte akweny. Rozmawiając o tym zagadnieniu zaprezentowali sprzęt, jaki używają podczas ratowania życia i zdrowia osób, które wpadły pod lód. Dzieciaki przekonały się, że udzielanie pomocy, nawet jeśli jest dostępny sprzęt ratunkowy, nie jest takie proste. Rzucanie rzutką ratowniczą sprawiało im dużo trudności i radości.

Następnie sierż. szt. Rafał Wolhfeil oraz mł. asp. Sebastian Rink opowiedzieli o pracy policjanta, a profilaktyk policyjny Pani Monika Karska bawiła się z dziećmi w technika kryminalistycznego utrwalając na pamiątkę odbitki ich dłoni na kartce papieru.

Gościem specjalnym w przedszkolu ,, U Krecika Szybownika” był przewodnik psa służbowego mł.asp. Bartosz Batkowski wraz ze swoim czworonożnym partnerem z patrolu ,,FIGĄ”. Opowiedział jak został wyszkolony jego pies, jak wygląda jego codzienna praca. Omówił, w jaki sposób należy się zachować podczas kontaktu z agresywnie zachowującym się zwierzęciem. Przewodnik nauczył uczestników bezpiecznych postaw, jakie można przyjąć podczas kontaktu z agresywnym psem.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyli w zajęciach i obiecali przestrzegać zasad związanych z bezpiecznym wypoczynkiem ZIMĄ.

Autor: sierż. sztab. Rafał Wohlfeil/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska