Spotkanie w „Koniczynce” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Spotkanie w „Koniczynce”

Data publikacji 16.02.2018

Wczoraj funkcjonariusze odwiedzili Dom Pomocy Społecznej „Koniczynka” w Suminie. Zorganizowane spotkanie poświęcone było problematyce m.in. oszustw metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” w spotkaniu uczestniczył dzielnicowy z posterunku w Kikole.

Wczoraj funkcjonariusze odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Suminie. Na spotkaniu poruszano kwestie bezpieczeństwa seniorów i osób niepełnosprawnych. Policjanci przedstawili zgromadzonym osobom, przykłady działania sprawców oszustw metodą „na wnuczka” i „policjanta”.  Nie zabrakło też dobrych rady, jak się uchronić przed oszustami. Przypomniano, że Policja nigdy nie dzwoni z informacją o prowadzonych akcjach przeciwko oszustom oraz nigdy nie prosi o wypłatę i przekazanie pieniędzy.
Kolejne część spotkania dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomniał jak ważne są odblaski i dlaczego warto z nich korzystać. Dzielnicowy zapewnił uczestników, że jako policjant „pierwszego kontaktu”, zawsze chętnie spróbuje pomóc rozwiązać problemy nurtujące mieszkańców. 

Autor: sierż. szt. Katarzyna Sobocińska
Publikacja: asp. Piotr Duziak