Podsumowanie działań prowadzonych na drogach w niedzielę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podsumowanie działań prowadzonych na drogach w niedzielę

Miniony weekend to koniec zimowych ferii. Kujawsko-pomorscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania na drogach „Kaskadowy pomiar prędkości” prowadzonych na drodze krajowej nr 10, a także zorganizowali działania pn. „Prędkość”. Akcja prowadzona była w niedzielę (25.02) od godz. 6.00 do godz. 22.00.

Celem działań prowadzonych na drogach w miniona niedzielę było głównie egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowaniu z dróg „piratów drogowych”. W ramach akcji funkcjonariusze z komend miejskich i powiatowych policji, prowadzili kontrole prędkości, zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych, a więc drogach krajowych. Miejsca kontroli prędkości, wyznaczone będą w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu.

W całym kraju policjanci prowadzili działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. W kujawsko-pomorskiem na drodze krajowej nr 10 "Kaskadowy pomiar..." prowadzony był na terenie powiatów: bydgoskiego, toruńskiego, nakielskiego i lipnowskiego oraz na drodze krajowej nr 5 w powiecie żnińskim.. Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Podczas policyjnych działań mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszają się samochody, także na terenie pozostałych powiatów, gdzie akcja otrzymała nazwę „Prędkość”.

Policjanci ruchu drogowego wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również radiowozy wyposażone w wideorejestrator.

Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Podsumowanie działań przedstawia się następująco:

- w działaniach wzięło udział niemalże 300 policjantów,

- statyczny pomiar prędkości prowadzony był w 307 punktach,

- skontrolowano 2455 pojazdów,

- ujawniono 903 przekroczenia prędkości przez kierujących.

W dobie, gdy prowadzono działania, na terenie kujawsko-pomorskiego nie doszło do wypadku drogowego.

 

Podsumowanie działań na drogach w powiecie inowrocławskim

Podsumowanie działań na drogach w powiecie brodnickim

Podsumowanie działań na drogach w powiecie aleksandrowskim

Podsumowanie działań na drogach w powiecie chełmińskim

Podsumowanie działań na drogach w powiecie toruńskim

Podsumowanie działań na drogach w powiecie włocławskim

Podsumowanie działań na drogach w powiecie nakielskim

Podsumowanie działań na drogach w powiecie bydgoskim

Podsumowanie działań na drogach w powiecie żnińskim

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz