WIADOMOŚCI

Wprawne oko policjanta i monitoring pozwoliły na zatrzymanie złodzieja

Data publikacji 13.03.2018

Włocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na stacji paliw kradł akcesoria. Do zatrzymania przyczynił się monitoring oraz wprawne oko policjanta, który rozpoznał złodzieja. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał od śledczych zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (11.03.18) policyjni wywiadowcy pełniąc służbę w centrum Włocławka zostali powiadomieni przez pracownika stacji paliw o mężczyźnie, który skradł sprzęt elektroniczny i został zarejestrowany na monitoringu. Podczas przeglądania nagrań ustalono, że do kradzieży doszło dwa dni wcześniej w piątek (9.03.18).

Wprawne oko jednego z policjantów pozwoliło bardzo szybko ustalić tożsamość sprawcy i chwile później zatrzymać zaskoczonego 23-latka w mieszkaniu. Po przewiezieniu do komendy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Pracujący nad sprawą policjanci dodatkowo ustalili, że mężczyzna dwukrotnie jeszcze skradł sprzęt elektroniczny na szkodę tej samej stacji paliw. W jego zainteresowaniu były zestawy słuchawkowe i powerbanki.

Po zebraniu całego materiału w sprawie 23-latek usłyszał zarzut kradzieży, w krótkim odstępie czasowym. Jak tłumaczył, "skradzione rzeczy sprzedawał od razu, a pieniądze przeznaczał na swoje uciechy". Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska