Areszty za udział w bójce - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Areszty za udział w bójce

Data publikacji 13.03.2018

Na trzy miesiące do aresztu trafili trzej uczestnicy bójki w centrum miasta. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut nielegalnego posiadania pistoletu oraz amunicji. Za udział w bójce grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz podejrzani za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Dzisiaj (13.03.2018) rano kryminalni z bydgoskiej komendy doprowadzili do sądu trzech mężczyzn podejrzanych o udział w bójce. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował ich na trzy miesiące.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w sobotę około godziny 22:40 na ulicy Magdzińskiego w Bydgoszczy. Wówczas pomiędzy grupą osób doszło do bójki. O tym zdarzeniu zostali powiadomieni bydgoscy policjanci. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy.

Mundurowi wylegitymowali kilkanaście osób. Zatrzymali trzy osoby, w tym dwóch mężczyzn, którzy odjechali z miejsca zdarzenia samochodem. Jeden z nich (40 l.) z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Natomiast 32-letni kierowca auta oraz 36-letni uczestnik zajścia trafili do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonego śledztwa kryminalni zabezpieczyli pistolet.

Wczoraj (12.03.2018) cała trójka została doprowadzona do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił podejrzanym zarzut udziału w bójce. Dodatkowo 32-latek usłyszał zarzut dotyczący nielegalnego posiadania broni palnej oraz amunicji. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z bydgoskiej komendy zapowiadają kolejne zatrzymania. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski