Zaprosił nieznajomego do domu, a ten go okradł - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zaprosił nieznajomego do domu, a ten go okradł

Data publikacji 13.03.2018

Pokrzywdzony zaprosił do domu nowo poznanego mężczyznę. Ten, wykorzystując sen gospodarza wyniósł z mieszkania sprzęt elektroniczny. Policjanci z Lubicza, pracujący nad tą sprawą, ustalili, że za kradzieżą stoi 23-letni mieszkaniec gminy Czernikowo. Mężczyzna już trafił za kraty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W minioną sobotę (10.03.18) do policjantów z Lubicza zgłosił się mieszkaniec gminy Czernikowo, który opowiedział im o sytuacji, do jakiej doszło trzy dni wcześniej. Pokrzywdzony zaprosił do swojego mieszkania dwóch mężczyzn. Zgłaszający nie znał ich wcześniej. Podczas spotkania towarzyskiego wszyscy pili alkohol. W pewnym momencie gospodarza zmorzył sen, dlatego poszedł do drugiego pokoju się drzemnąć. Kiedy się obudził zauważył, że z mieszkania zniknął telewizor, dekoder, konsola do gier, czajnik elektryczny oraz drobne urządzenia elektryczne. Zgłaszający nie znał danych personalnych swoich gości, więc zwlekał ze zgłoszeniem tego faktu policjantom. W końcu zdecydował się poprosić ich o pomoc.

Kryminalni pracujący nad tą sprawą, na podstawie opisu podanego przez pokrzywdzonego i dzięki swoim ustaleniom, wpadli na trop 23-latka, mieszkańca pobliskiej miejscowości, który był jednym z gości i mógł mieć na sumieniu tę kradzież. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj (12.03.18). Jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

Teraz za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska