Złodziej recydywista w rękach rypińskich kryminalnych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Złodziej recydywista w rękach rypińskich kryminalnych

Data publikacji 13.03.2018

Kryminalni z Rypina ustalili i zatrzymali 45-latka, który na terenie powiatu od 2016 roku dokonywał włamań oraz kradzieży. Jego łupem padały elektronarzędzia i złom. Mimo, że niektóre sprawy były już umorzone, teraz policjanci do nich wrócili. Sprawcą okazał się recydywista, więc grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (12.03.18) rypińscy kryminalni, na podstawie uzyskanej informacji, ustalili i zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu rypińskiego za przestępstwa, których dokonywał na terenie powiatu. Mężczyzna jest podejrzany o to, że od sierpnia 2016 roku do lutego tego roku włamywał się do domków letniskowych i budynków gospodarczych, skąd kradł m.in. elektronarzędzia oraz złom. Niektóre sprawy były już umorzone z powodu niewykrycia sprawcy, jednak kryminalni teraz do nich wrócili. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, zabezpieczyli dokumentację oraz przeprowadzili eksperymenty procesowe. Te czynności pozwoliły śledczym udowodnić zatrzymanemu pięć przestępstw. Straty, które spowodował to ponad 3.000 zł.   

Jeszcze dzisiaj (13.03.18) mężczyzna usłyszy zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Z uwagi na to, że 45-latek dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy, kara, która mu grozi, będzie podwyższona do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska