Wiadomości

W Toruniu debatowali o bezpieczeństwie

Data publikacji 22.03.2018

Przy okazji spotkań Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego z mieszkańcami toruńscy policjanci zorganizowali debaty. Rozmawiano o bezpieczeństwie i różnego rodzaju problemach, których rozwiązanie leży w gestii funkcjonariuszy. Policjanci zachęcali też do korzystania z aplikacji Moja Komenda czy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Przez ostatnie tygodnie Prezydent Torunia Michał Zaleski zapraszał wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta na coroczne spotkania. Podczas nich funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przeprowadzili debaty na temat stanu bezpieczeństwa.

Podczas wczorajszego spotkania (21.03.18 ) w Szkole Podstawowej nr 13  w Toruniu stan bezpieczeństwa m.in. rejonu Bydgoskiego Przedmieścia prezentowała Komendant Komisariatu Policji Toruń Śródmieście, nadkom. Dorota Rybszleger. Takie spotkania mają na celu zdiagnozowanie realnych oczekiwań społecznych wobec instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa oraz wspólne rozwiązywanie problemów, uciążliwych dla mieszkańców. To również doskonała sposobność bezpośredniego wypowiedzenia swoich oczekiwań i włączenia się obywateli w wypracowanie propozycj, a także rozwiązań, mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Podobne spotkanie odbyło się kilka dni temu w Szkole Podstawowej nr 35 na ul. Krynickiej 8. Podczas tego spotkania Komendant Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo, mł. insp. Krzysztof Jankowski zaprezentował stan bezpieczeństwa m.in.  w rejonie  Osiedla Rubinkowo oraz poruszał kwestie dotyczące najbardziej uciążliwych zdarzeń, do których doszło na tym terenie.

W każdym ze spotkań uczestniczyło po kilkadziesiąt osób. Zgłaszane przez mieszkańców sygnały były skrupulatnie notowane przez funkcjonariuszy i będą uwzględnione podczas planowania organizacji służby oraz działań z zakresu prewencji kryminalnej i przeciwdziałania zjawiskom niepożądanym społecznie.

Oboje Komendanci zachęcali mieszkańców do zabrania głosu w sprawach dla nich ważnych, a leżących w kompetencjach Policji, korzystając np. z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy wyszukując dzielnicowego za pomocą aplikacji Moja Komenda.

Do najczęściej sygnalizowanych przez mieszkańców spraw w 2017 roku za pośrednictwem tych aplikacji należały m.in.: nieprawidłowe parkowanie oraz przekraczanie dozwolonej prędkości.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony