WIADOMOŚCI

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zabezpieczyli nielegalne paliwo

Data publikacji 06.04.2018

Śródmiejscy funkcjonariusze w jednym z garaży na bydgoskim Śródmieściu ujawnili nielegalny olej napędowy. Policjanci zabezpieczyli 1200 litrów tego paliwa. Do sprawy został przesłuchany 54-letni mieszkaniec Śródmieścia. Dalej sprawą zajmą się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

W środę (04.04.2018) po południu patrol z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał informację o sprzedaży nielegalnego paliwa w centrum miasta. Policjanci pojechali sprawdzić podany adres. W podwórzu kamienicy wylegitymowali właściciela jednego z garaży znajdujących się w okolicy. 54-latek otworzył funkcjonariuszom drzwi do garażu.

Tam mundurowi ujawnili kilkanaście baniaków wypełnionych cieczą. Jak się okazało, był to nielegalny olej napędowy. Policjanci zabezpieczyli 1200 litrów tej substancji. Do sprawy został przesłuchany 54-latek. Wstępnie oszacowano wartość uszczuplenia dochodów Skarbu Państwa na kwotę blisko 3000 złotych.

Zgromadzony w tej sprawie materiał zostanie przekazany do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej. Podejrzewany będzie odpowiadać z kodeksu karnego skarbowego.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski