„Jestem bezpieczny” z policjantami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

„Jestem bezpieczny” z policjantami

Data publikacji 16.04.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wzięli udział w XVI Przeglądzie Scenek Dramowych „Jestem bezpieczny”. Celem akcji było zaprezentowanie zasad bezpiecznego zachowania się dzieci w domu i na drodze. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska wozów służb mundurowych i pokaz tresury policyjnych psów.

W środę (11.04) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbył się XVI Międzyprzedszkolny Przegląd Scenek Dramowych  „Jestem Bezpieczny”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie zasad bezpiecznego zachowania się dzieci w domu, przedszkolu, na ulicy oraz w najbliższym otoczeniu.

Organizatorem imprezy było Przedszkole Miejskie nr 17 w Toruniu, Przedszkole ,,Bajkowy Dworek”, Komenda Miejska Policji w Toruniu, Komenda Straży Miejskiej w Toruniu, Komenda Miejska PSP w Toruniu, Automobilklub Toruński, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu  oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

W przeglądzie wzięło udział 9 przedszkoli z Torunia i powiatu toruńskiego, które przygotowały i zaprezentowały scenki dramowe, w których dzieci odgrywały sytuacje związane z bezpiecznym zachowaniem. W przerwie między przedstawieniami odbywały się zabawy z udziałem dzieci i zaproszonych gości.

Funkcjonariusze z Ogniwa Psów Służbowych toruńskiej komendy opowiadali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami oraz zaprezentowali pokaz tresury psów policyjnych.

Na zakończenie wszystkie dzieci uczestniczące w przeglądzie otrzymały atrakcyjne upominki ufundowane przez organizatorów imprezy. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska wszystkich wozów służb mundurowych.

Autor: asp. Małgorzata Świątkowska-Olewińska
Publikacja: asp. Piotr Duziak