Wiadomości

„JEDNA DECYZJA – JEDNO ŻYCIE” - działania profilaktyczne w CKUiZ w Więcborku

Data publikacji 20.04.2018

W ramach działań profilaktycznych „JEDNA DECYZJA – JEDNO ŻYCIE” sępoleńscy policjanci odwiedzili uczniów z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Więcborku. Funkcjonariusze w rozmowach z młodzieżą poruszyli różne zagadnienia, ale przede wszystkim przestrzegali i radzili, jak uniknąć problemów.

W minioną środę (18.04.18) sępoleńscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Więcborku odwiedzili uczniów z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Więcborku, gdzie przeprowadzili prelekcję w ramach działań profilaktycznych pod nazwą „JEDNA DECYZJA – JEDNO ŻYCIE”. Głównym celem tej wizyty było przedstawienie młodzieży szkolnej konsekwencji postępowania niezgodnego z prawem, mającego wpływ na dalsze decyzje życiowe, rozpoznawanie i przeciwdziałanie negatywnym zachowaniom oraz uwrażliwienie na problemy społeczne. Dodatkowym urozmaiceniem tych działań był udział członków Klubu Młodych Twórców z Sępólna Krajeńskiego. Artyści zaprezentowali happening pt. „Czy to musiało się tak zdarzyć” opowiadający o nieodpowiedzialnym i tragicznym w skutkach zachowaniu się młodzieży.

Kom. Krzysztof Milachowski opowiadał młodzieży o negatywnym wpływie narkotyków na ich przyszłość, a asp. szt. Igor Kurczych przekazał uczniom informacje dotyczące przemocy i cyberprzemocy. W końcowej części zabrał głos Kierownik Posterunku Policji w Więcborku asp. szt. Arkadiusz Sontowski, który rozmawiał z młodzieżą o odpowiedzialności nieletnich za postępowanie niezgodne z prawem.

Po zakończeniu happeningu zabrał głos Pan Tomasz Siekierka - Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Więcborku. Podsumowując przeprowadzone działania podziękował lokalnej Policji za współpracę i realizację takich przedsięwzięć.

Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie rozeszli się do klas, gdzie odbyły się warsztaty. Z policjantami dyskutowano o normach społecznych i prawnych, a ze specjalistą d\s uzależnień – Panem Andrzejem Gruszczyńskim o wpływie alkoholu i narkotyków na decyzje życiowe. W trakcie prelekcji omówiono również główny cel działań edukacyjnych „ Bądź SMART na przejściu dla pieszych”.

Autor: asp. szt. Igor Kurczych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony