WIADOMOŚCI

Woń ulatniającego się gazu doprowadziła policjantów do mężczyzny potrzebującego pomocy

Data publikacji 11.05.2018

Czujność, zdecydowane działanie i profesjonalizm post. Patryka Sławińskiego i post. Wojciecha Mikulskiego z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu doprowadziły do uratowania życia mężczyźnie. Determinacja policjantów zapobiegła również większej tragedii, do której mogło dojść, gdyby nie zakręcili w porę butli z ulatniającym się gazem.

Po raz kolejny potwierdziło się, że każda interwencja jest inna, a zastana sytuacja może przynieść nieoczekiwany obrót. Tak też było dzisiejszej nocy (11.05.18) kiedy to policjanci z bydgoskiego Śródmieścia o godzinie 23.30 zostali powiadomieni o bójce na ul. Warszawskiej. Miało tam dojść do nieporozumienia między kilkoma osobami. Jednak nieoczekiwanie to zdarzenie przyczyniło się do uratowania życia mieszkańca budynku, a w dalszej konsekwencji być może również innych lokatorów tam zamieszkujących.

Wszystko zaczęło się od tego, że policjanci post. Patryk Sławiński i post. Wojciech Mikulski zwrócili uwagę na woń gazu, która dochodziła z kamienicy, przy której interweniowali. Natychmiast po zakończeniu tych czynności poszli sprawdzić źródło drażniącego zapachu. Okazało się, że dochodzi on z mieszkania znajdującego się na parterze. Jednak na pukanie do drzwi tego lokalu nikt nie odpowiadał. Kiedy chwycili za klamkę okazało się, że drzwi są otwarte.

Po wejściu do mieszkania potwierdziły się ich przypuszczenia. Stała tam butla z gazem, która miała odkręcony zawór. Na łóżku natomiast leżał półprzytomny mężczyzna z podciętymi żyłami na przedramieniu. Jeden z policjantów natychmiast zajął się udzielaniem pomocy rannemu mężczyźnie.  W tym samym czasie drugi funkcjonariusz zakręcił butlę, by zatrzymać ulatniający się gaz i otworzył okna, by jak najszybciej przewietrzyć mieszkanie.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które zabrało 60-latka do szpitala. Dyżurny śródmiejskiego komisariatu wezwał na miejsce również pogotowie gazowe, by stwierdziło czy nie ma już żadnego zagrożenia dla pozostałych mieszkańców kamienicy.

Zdecydowane działanie, determinacja i profesjonalizm  post. Patryka Sławińskiego i post. Wojciecha Mikulskiego uratowały życie mężczyźnie.  Być może również pozwoliły uniknąć tragedii pozostałym mieszkańcom budynku.

 

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska