WIADOMOŚCI

Dwóch kierowców za nadmierną prędkość straciło prawo jazdy

Data publikacji 15.05.2018

Policjanci z „drogówki” zatrzymali dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym pędzili ponad 100 km/h. Oboje stracili prawo jazdy na 3 miesiące, dostali mandaty oraz punkty karne.

Policjanci rypińskiej „drogówki” pełnili służbę w miejscowości Szustek, gm. Skrwilno, gdzie dokonywali kontroli pojazdów.

Około godz. 11.10 zauważyli, jak ze znaczną prędkością zbliża się w ich kierunku mercedes. Funkcjonariusze zmierzyli prędkość i okazało się, że kierowca w terenie zabudowanym pędził  128 km/h, choć obowiązywała tam „pięćdziesiątka”. Kierowcą był 27-letni mieszkaniec Malborka.

Chwilę później, bo o godz. 11.40 w tym samym miejscu policjanci zmierzyli prędkość opla. Tym razem za kierowcą siedziała 37-letnia mieszkanka powiatu rypińskiego, a na liczniku miała 105 km/h.

Za to, że w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h stracili prawo jazdy na trzy miesiące, zostali też ukarani mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Przypomnijmy, że nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Mimo to, kierowcy nadal decydują się na jazdę niebezpieczną i niezgodną z przepisami.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz