Z młodzieżą o bezpieczeństwie w internecie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Z młodzieżą o bezpieczeństwie w internecie

Policjanci z Posterunku Policji w Chodczu rozmawiali z młodzieżą o tym, czy korzystanie z internetu jest zawsze bezpieczne i jak należy się zachowywać, aby nie paść ofiarą przestępstwa. Spotkanie odbyło się w ramach „Dnia Walki z Cyberprzemocą” w Szkole Podstawowej w Chodczu.

Internet to swoiste „okno na świat”. Czerpiemy z niego wiadomości, poznajemy świat, zawieramy nowe znajomości. Niestety jest to równocześnie medium, które może przysporzyć nam wielu kłopotów. O tym, jak niezwykle ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z internetowej przestrzeni policjanci informują dzieci i młodzież w różnych okolicznościach.

Jedno z takich spotkań odbyło się w piątek (11.05.18) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Chodczu, gdzie młodzież starszych klas rozmawiała z mundurowymi o cyberprzemocy. 

Na początku spotkania dzielnicowy st. asp. Dariusz Marciniak omówił zalety i pozytywne strony korzystania z internetu, natomiast w dalszej kolejności dochodzeniowiec mł. asp. Monika Sroka wskazała na niebezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwróciła na niebezpieczeństwo wynikające z zawierania znajomości z osobami, które mogą podawać się za kogoś innego. Młodzież dowiedziała się również o tym, czy udostępnianie swoich zdjęć, zamieszczanie opinii, różnych informacji może spowodować nieprzyjemne skutki, czy takie zachowania to już łamanie prawa, jakie są konsekwencje takiego postępowania.

Młodzież nie tylko słuchała mundurowych, ale także chętnie uczestniczyła w dyskusji. Na zakończenie policjanci i zaproszeni samorządowcy obejrzeli prace plastyczne poświęcone cyberprzemocy oraz kilka inscenizacji przygotowanych przez uczniów dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu. 

 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: asp. Piotr Duziak