Przygotowania do ważnego egzaminu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Przygotowania do ważnego egzaminu

Policjantka z Torunia odwiedziła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5. Szkolenie i test wiedzy rozpoczęły cykl spotkań z uczniami klas czwartych przygotowujący dzieci do egzaminu na kartę rowerową. Dzięki takim zajęciom uczniowie zdobędą wiedzę i umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się po drogach.

W Szkole Podstawowej nr 5 w Toruniu policjantka „drogówki” rozpoczęła cykl spotkań przygotowujących uczniów klas czwartych do egzaminu na kartę rowerową. Zajęcia odbyły się w trzech grupach i wzięło w nich udział blisko 60 uczniów.

Dzieci zostały podzielone na grupy. Każda z nich otrzymała test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, który miała prawidłowo rozwiązać. Grupy rywalizowały ze sobą. Za każdą dobrą odpowiedź drużyna otrzymywała 1 punkt. Na zakończenie lekcji, podliczono punktacje i wyłoniono najlepsze drużyny.

W trakcie zajęć były ogromne emocje, uczniowie za wszelką cenę chcieli wygrać. W sali słychać było głośne dyskusje, przejęcie i okrzyki zadowolenia z dobrej odpowiedzi.

Zajęcia w formie rywalizacji odniosły zamierzony skutek. Uczniowie bardzo aktywnie brali w nich udział, zadawali pytania, „chłonęli” wiedzę, którą przekazywała im policjantka.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały opaski odblaskowe oraz nagrody za udział w rywalizacji.

Aby przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, trzeba mieć ukończone 10 lat. Uczniowie pod okiem nauczycieli i policjantów zdobywają wiedzę teoretyczną dotyczącą zasad i znajomości znaków drogowych, następnie młodzi cykliści zdają egzamin praktyczny. Na tej podstawie dyrektor szkoły wystawia kartę rowerową.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz