Przedszkolaki z wizytą w świeckiej komendzie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Przedszkolaki z wizytą w świeckiej komendzie

Data publikacji 16.05.2018

Dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola odwiedziły policjantów w komendzie. Obserwowały ich codzienną pracę. Zwiedziły budynek. Rozmawiały z policjantami o zasadach bezpieczeństwa, jakich powinny przestrzegać, w tym na drodze.

Być policjantem to marzenie wielu przedszkolaków. Łapanie złodziei i "wlepianie" mandatów za prędkość -tak wyobrażają sobie najczęściej dzieci codzienną pracę policjantów. 

Wczoraj (15.05.2018) świecką komendę odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola specjalnego. Zwiedziły budynek komendy, a w rozmowie z policjantami dowiedziały się, czym właściwie się oni zajmują. Równolegle funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa. Mówili, jak powinny zachować się w różnych sytuacjach np. że nie wolno otwierać drzwi obcym, rozmawiać z obcymi, jak postąpić, gdy dziecko zgubi się w markecie lub gdy będzie miało kontakt z obcym psem. Wspólnie omówiono podstawowe zasady ruchu drogowego, w którym uczestniczą także dzieci. 

Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze, a zakończyło się rozdaniem dzieciom elementów odblaskowych i drobnym poczęstunkiem. 

Autor: st. asp. Agnieszka Żokowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak