Policjant spotkał się z uczniami ZS Plastycznych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjant spotkał się z uczniami ZS Plastycznych

Data publikacji 16.05.2018

"Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" to główny temat cyklu zajęć przeprowadzonych przez mł.asp. Sebastiana Rink z bydgoskiej komendy z uczniami Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy, którzy mieszkają w Internacie szkolnym przy ul. Chwytowo w Bydgoszczy.

Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych wzięli udział w kolejnym cyklu spotkań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które odbyły się 10 i 14 maja 2018 r.  Spotkanie było ważne pod kątem bezpieczeństwa przyszłych młodych kierowców jako użytkowników dróg oraz młodych ludzi, którzy nie tylko  mieszkają poza domem, ale poruszają się po Bydgoszczy jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

 Swoją wiedzę na temat przepisów prawa, konsekwencji różnych zachowań na drodze, a przede wszystkim o tym, jak wygląda rzeczywistość na naszych drogach, przybliżył mł.asp. Sebastian Rink z Wydziału Prewencji  bydgoskiej komendy. W ramach spotkań nie zabrakło omówienia zagrożeń w ruchu drogowym. Policjant omawiając ten temat zaprezentował zdjęcia wypadków w naszym mieście oraz powiecie, ku przestrodze by zapobiegać lekkomyślności oraz brawurze.

Przy okazji stróż prawa przestrzegł przed zażywaniem środków odurzających (alkoholu, narkotyków) i ich wpływu na percepcję kierowcy. Niewątpliwie kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych jest nie tylko dużym niebezpieczeństwem, ale i przestępstwem. 

Młodzi ludzie podeszli do tematu z powagą. Nie zabrakło również pytań o przepisy prawne z zakresu ruchu drogowego. Zdobycie nowej wiedzy przez młodych ludzi na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Autor: mł.asp. Sebastian Rink/ Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska