Międzyszkolna edycja "Testu Policjanta" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Międzyszkolna edycja "Testu Policjanta"

Wiktoria Stachulska i Dawid Poluchowski nie mieli sobie równych w międzyszkolnej edycji „Testu Policjanta”. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowem, oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Nowego (pow. świecki) najlepszymi drużynami.

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Nowem, pow. świecki, po raz pierwszy, odbyła się międzyszkolna edycja „Policyjnego Testu Sprawności Fizycznej”. Organizatorzy dla uczestników jak i kibiców przygotowali mnóstwo atrakcji. Celem konkursu było propagowanie zawodu policjanta poprzez promowanie zdrowego trybu życia oraz rozwijanie sprawności fizycznej. 

Zmagania młodzieży rozpoczął Burmistrz Nowego - Czesław Woliński, życząc wszystkim uczestnikom powodzenia. Nad całością czuwał policjant z zespołu ds. nieletnich świeckiej komendy, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nowem oraz nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Puchowski. Rywalizacja polegała na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód, który musi przejść każdy kandydat do Policji, w jak najkrótszym czasie. 

W zmaganiach brało udział blisko 50 uczniów. Najlepszymi drużynami wśród rywalizujących szkół okazały się Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowem, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem oraz Szkoła Podstawowa w Trylu.
Najlepszy czas w kategorii indywidualnej osiągnęli Wiktoria Stachulska i Dawid Poluchowski. 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

 

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak