Policjanci z Grudziądza dziękują mieszkańcom - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci z Grudziądza dziękują mieszkańcom

Data publikacji 12.06.2018

Policjanci z Grudziądza dziękują mieszkańcom za przekazanie cennych informacji, które przyczyniły się do ustalenia sprawcy kradzieży torebki. Funkcjonariusze w celu identyfikacji złodzieja opublikowali jego wizerunek. Złodziej zorientował się zapewne, że kryminalni "depczą mu po piętach" i sam zgłosił się do komendy, gdzie usłyszał zarzuty.

Policjanci z Grudziądza dziękują mieszkańcom za przekazanie cennych informacji, które przyczyniły się do ustalenia sprawcy kradzieży torebki. Do przestępstwa doszło 19 kwietnia tego roku około 22.00 na ul Bydgoskiej w Grudziądzu. Złodzieja zarejestrowały kamery lokalnego monitoringu. W sprawie identyfikacji osoby funkcjonariusze zwrócili się o pomoc do mieszkańców. W mediach został opublikowany wizerunek sprawcy.

Przestępca został rozpoznany przez mieszkańców, którzy przekazali funkcjonariuszom kilka zbieżnych informacji umożliwiających ustalenie danych poszukiwanej osoby. Mundurowi nie musieli jednak narzać złodzieja, bo ten sam zgłosił się do jednostki policji. Podejrzany usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Policjanci, o ile to możliwe, często posiłkują się nagraniami z monitoringu. Jest to bardzo pomocny materiał nie tylko w prowadzonych sprawach karnych, ale także tych o wykroczenia. Za pomocą nagrań identyfikuje się m.in. sprawców kolizji drogowych, którzy po spowodowaniu stłuczki odjeżdżają z miejsca zdarzenia.

Autor: st. asp. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska