Policjanci z Nakła i Kcyni na festynie rodzinnym - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci z Nakła i Kcyni na festynie rodzinnym

W miejscowości Sipiory odbył się festyn rodzinny, do udziału w którym zostali zaproszeni policjanci z Nakła i Kcyni. Mundurowi przygotowali dla uczestników przedsięwzięcia różne atrakcje.

Policjanci z Nakła oraz Kcyni zostali zaproszeni do udziału w festynie rodzinnym w Sipiorach. Mundurowi wzięli udział w przedsięwzięciu w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” i przygotowali dla uczestników różne atrakcje. 

Największym zainteresowaniem cieszył się policyjny pies, który na festyn przyjechał razem ze swoim przewodnikiem. Opiekun czworonoga opowiadał zainteresowanym  o swojej pracy i o tym, jak wygląda tresura psa i jego praca.
Z oferty przygotowanej przez policjantów korzystały przede wszystkim dzieci, które chętnie siadały za kierownicą policyjnego radiowozu i rozmawiały z policjantami na temat ich codziennej służby.

Odważniejsi mieli także okazję przejść z założonymi na oczach alkogoglami i narkogoglami, w których otaczającą rzeczywistość postrzega się w taki sposób, jak osoba będąca pod działaniem alkoholu czy narkotyków.

Podczas festynu mundurowi rozdawali także odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni. 

Autor: mł.asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: asp. Piotr Duziak