Egzamin na kartę rowerową z dzielnicowymi - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Egzamin na kartę rowerową z dzielnicowymi

Żnińscy dzielnicowi przeprowadzili egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów Szkoły Podstawowej w Słębowie. Ponad 20 młodych cyklistów musiało poprawnie pokonać tor przeszkód i wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego w praktyce.

W poniedziałek (11.06.18) dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Żninie mł. asp. Michał Starczewski oraz mł. asp. Paweł Klucz przeprowadzili egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów  IV-tej klasy Szkoły Podstawowej w Słębowie. Część teoretyczna egzaminu została przeprowadzona przez pracownika szkoły we wcześniejszym terminie. 

Praktyczne sprawdzenie umiejętności polegało na prawidłowym pokonaniu toru przeszkód z jednoczesnym zastosowaniem wiedzy z zakresu ruchu drogowego, m. in. właściwym sygnalizowaniem manewrów na drodze. 
Do egzaminu przystąpiło ponad 20 uczniów. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani i zdobyli upragnione pierwsze uprawnienia.

Po zakończonym egzaminie, policjanci w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W trakcie pogadanki przypomnieli czego należy się wystrzegać i na co zwracać uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: asp. Piotr Duziak