WIADOMOŚCI

O bezpiecznym wypoczynku na spotkaniu policjantów z uczniami w Radziejowie

Data publikacji 14.06.2018

Kolejne przedwakacyjne spotkanie z uczniami zorganizowali radziejowscy policjanci. Mówiono o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, a także przestrzegano przed dopalaczami.

Tradycyjnie jak co roku, okres przed wakacjami to czas wzmożonej działalności funkcjonariuszy zajmujących się profilaktyką społeczną.

Sierżant Magdalena Cywińska – Grobelska oraz dzielnicowy mł.asp. Adrian Piasecki  w trakcie spotkania z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego mówili o zagrożeniach, na jakie mogą być narażeni młodzi ludzie w czasie letniego wypoczynku. Opowiedzieli o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo.. nad wodą”. Rozdali specjalne ulotki, z poradami na temat zasad bezpieczeństwa nad wodą.
Przypomniano  o elementarnych, ale bardzo często lekceważonych zasadach ruchu drogowego. Nie zabrakło przykładów, jakie niosą za sobą brawura i brak rozwagi na drodze.
Duży nacisk policjanci położyli na zagrożenie jakim są dopalacze. Przestrzegali przed ich zażywaniem, podając przykłady jak może zakończyć się stosowanie tych używek. 

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp. Piotr Duziak