Przedszkolaki gościły w żnińskiej komendzie Policji - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Przedszkolaki gościły w żnińskiej komendzie Policji

Data publikacji 14.06.2018

Żnińskich mundurowych odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Żninie. Dla maluchów wizyta w komendzie była atrakcją oraz dobrą okazją do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały na czym polega praca policjantów, a na zakończenie spotkania zwiedziły policyjny radiowóz.

We wtorek (11.06.18) siedzibę żnińskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Żninie. Maluchy po komendzie oprowadziła asp. sztab. Edyta Gościńska – koordynator ds. profilaktyki społecznej. Mali goście zobaczyli jak wygląda stanowisko kierowania czyli tzw. dyżurka oraz gabinet komendanta. 

Następnie policjantka przygotowała prelekcję o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” omówiła zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się dzieci, podczas letniego wypoczynku. Propagowała bezpieczne zachowania podczas poruszania się po drogach. Zachęcała do korzystania z odblasków. Na poparcie swoich słów maluchom okazano tubę profilaktyczną, która obrazuje, jaka jest różnica w widoczności, gdy pieszy stosuje elementy odblaskowe oraz gdy ich nie posiada. Policjantka pokazała dzieciom również sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczenia imprez masowych oraz w codziennej służbie.  
Na zakończenie spotkania przedszkolaki zwiedziły policyjny radiowóz. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: asp. Piotr Duziak