Wiadomości

Piknik historyczny w Kęsowie

Data publikacji 18.06.2018

Na terenie parku w Kęsowie (16.06.2018r.) odbył się XII Piknik Historyczny. Tucholscy policjanci, po raz kolejny urozmaicili festyn różnymi atrakcjami. Budziły one zainteresowanie nie tylko wśród maluchów, ale też i u dorosłych. Z chęcią miejscowi funkcjonariusze biorą udział w takich przedsięwzięciach by być bliżej mieszkańców.

Piknik historyczny w Kęsowie staje się tradycją, której organizatorem jest wójt gminy. W tym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć policjantów. Dzielnicowi z posterunku w Gostycynie asp. szt. Jarosław Podgórski i sierż. szt. Artur Przymuszała zaprezentowali radiowóz, sprzęt służbowy wraz z licznymi akcesoriami oraz znakowali rowery. Te ważne działania profilaktyczne uchroniły już niejeden rower przed nieoczekiwaną zmianą właściciela.

Policjanci przekazywali „dobre rady” dzieciom, młodzieży oraz dorosłym apelując m.in. o rozwagę przy zawieraniu znajomości z obcymi osobami, gdyż takie często nawiązywane są w okresie wakacyjnym. Tu zasada ograniczonego zaufania może ochronić nas przed oszustwem, kradzieżą, czy też włamaniem. Dodatkowo policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu w podróży, nad wodą, jak i w domu. Przestrzegali przed lekkomyślnością i apelowali o rozsądek. Dzielnicowi przybliżyli też zagadnienia dotyczące narkotyków i dopalaczy. Omówili konsekwencje prawne wynikające z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.

W trakcie pikniku stróże prawa przypomnieli również, działanie aplikacja „Moja Komenda”. Po wpisaniu wybranej lokalizacji, aplikacja wskaże nam dzielnicowego, do którego należy wskazany rejon służbowy. Jednym kliknięciem można skontaktować się z wybranym dzielnicowym bądź też jednostką policji. Omówili również zasady funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która jest internetową platformą służącą do wymiany informacji mieszkańców z policją. Za jej pomocą można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapę. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców.

Mundurowi przekazywali też główne założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i wręczali materiały informacyjno-edukacyjne.

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony