Kontrola autokarów przed letnimi wyjazdami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kontrola autokarów przed letnimi wyjazdami

Data publikacji 21.06.2018

Ostatni tydzień czerwca, a także najbliższe dwa miesiące wakacji to wzmożony okres wyjazdów dzieci i młodzieży. Podobnie, jak w poprzednich latach, policjanci z włocławskiej policji kontrolują autokary oraz pojazdy przewożące dzieci i młodzież.

Każdego dnia policjanci ruchu drogowego kontrolują stan techniczny pojazdów i autokarów. Stałym punktem kontroli jest także badanie trzeźwości kierowców. Działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w czasie przewożenia dzieci na zorganizowany wypoczynek w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”.

Przypominany więc rodzicom i organizatorom wycieczek o możliwości sprawdzenia przed wyjazdem, czy stan techniczny autokaru jest odpowiedni. W tym celu zapraszamy na parking przy ulicy Okrężnej 25 przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, po uprzednim zgłoszeniu policjantom chęci kontroli pojazdu. Funkcjonariusze sprawdzą też trzeźwość kierowcy i wymagane dokumenty.

Zgłoszenia kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na numer 54 414 57 00 lub 54 414 57 10 w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku lub na obsługiwany całodobowo numer dyżurnego 54 414 51 48, bądź też przesyłając wniosek o przeprowadzenie kontroli na fax 54 414 57 05. Najlepiej dokonać zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska