Uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Data publikacji 09.07.2018

Do policyjnego aresztu w Brodnicy trafił 62-letni kierowca renault, który po pijanemu wjechał do rowu. Mężczyzna chciał odjechać z miejsca zdarzenia, lecz uniemożliwił mu to obywatel. Jak się później okazało, interweniującym wobec nietrzeźwego kierowcy był policjant z Nowego Miasta Lubawskiego.

Do zdarzenia doszło w sobotę (7.07.18). Około 15:30 brodnicki dyżurny został poinformowany, że obywatel ujął pijanego kierowcę. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, zastali zgłaszającego, który oznajmił, że widział jak kierujący renault wjechał do rowu. Gdy podszedł sprawdzić co się stało kierowca próbował odjechać z miejsca zdarzenia, jednak zgłaszający uniemożliwił mu to, odbierając kluczyki od auta. 62-latek na policyjnym alkoteście „wydmuchał” ponad 2 promile. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdami. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mieszkańcowi powiatu brodnickiego, który kierował pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Jak się okazało mężczyzna, który interweniował wobec nietrzeźwego kierowcy i wykazał się postawą godną naśladowania jest policjantem w Nowym Mieście Lubawskim.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska