Mieszkańcy ujęli kompletnie pijanego kierowcę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Mieszkańcy ujęli kompletnie pijanego kierowcę

Data publikacji 09.07.2018

Godną pochwały postawą wykazali się mieszkańcy Wielgiego, którzy ujęli pod jednym ze sklepów nietrzeźwego kierującego.Jak się okazało mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie! Od razu stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci z Dobrzynia nad Wisłą, pow. lipnowski, udali się w piątek (6.07.18) wieczorem do Wielgiego skąd przyszła informacja o ujęciu przez mieszkańców nietrzeźwego kierującego. Dwóch mężczyzn widziało jak daewoo, poruszając się ulicą Lipnowską, co chwilę najeżdża na chodnik, a potem znów wraca na jezdnię. Gdy kierujący nim mieszkaniec gm. Wielgie podjechał pod sklep świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali policję.

Funkcjonariusze skontrolowai 38-latka pod kątem trzeźwości. Okazało się, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie! Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego pojazd został zholowany na parking.

Za kierowanie autem w tym stanie grozi wysoka grzywna, świadczenie pieniężne, utrata prawa jazdy i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska