Mundurowi odwiedzili obóz harcerski - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Mundurowi odwiedzili obóz harcerski

Data publikacji 09.07.2018

Policjanci i strażacy z Mogilna rozpoczęli kontrole miejsc letniego wypoczynku dzieci. W zeszłym tygodniu funkcjonariusze odwiedzili dzieci przebywające na obozie harcerskim w Chałupskach. Nie zabrakło rozmów i porad na temat aktywnych, a przede wszystkim bezpiecznych form spędzania czasu w trakcie letniego wypoczynku.

Policjanci i strażacy odwiedzili obóz harcerski zorganizowany w miejscowości Chałupska nad Jeziorem Wiecanowskim, pow. mogileński. Wizyta miała na celu sprawdzenie, czy dzieci mają zapewnioną odpowiednią opiekę i czy samo miejsce jest właściwie zabezpieczone.

Dzielnicowy, wspólnie z Zastępcą Komendanta PSP w Mogilnie przeprowadzili pogadankę profilaktyczną na temat bezpiecznego wypoczynku, w szczególności nad wodą. Sierż. szt. Hubert Pachała przypomniał najmłodszym, że wielu tragedii, do których każdego roku dochodzi nad wodą można byłoby prawdopodobnie uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Z kolei kpt. Mariusz Dybicz zwrócił uwagę na zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych oraz dokładnie omówił zasady postępowania w czasie wichury i gwałtownej burzy. Ważnym aspektem spotkania był instruktaż w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Autor: asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: Kamila Ogonowska