WIADOMOŚCI

Pijani nie wjechali na autostradę, bo zatrzymali ich policjanci

Data publikacji 10.07.2018

Grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwa autostrada”. Funkcjonariusze z „drogówki” wykluczyli z ruchu dwóch kierowców, którzy „na dwóch gazach” zamierzali wjechać na trasę szybkiego ruchu. Ta skrajna nieodpowiedzialność mogła doprowadzić nawet do tragedii.

Wczoraj (9.07.18) w godzinach od 6.30 do 8.30 grudziądzcy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwa autostrada”. 6 funkcjonariuszy z „drogówki” pracowało na grudziądzkim węźle autostradowym sprawdzając stan trzeźwości kierowców zjeżdżających i wjeżdżających na autostradę. To już kolejna akcja skierowana przeciwko kierowcom, którzy decydują się na jazdę spożywając wcześniej alkohol. Stróże prawa zatrzymali dwóch takich kierowców. 65–latek kierujący renault master popełnił wykroczenie, 29–letni prowadzący nissana dopuścił się przestępstwa (mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie). Obaj lekkomyślni kierowcy zamierzali wjechać na trasę szybkiego ruchu. Policjanci z Grudziądza w porę jednak wykluczyli ich z ruchu. Kierowcom stróże prawa odebrali prawo jazdy. Obydwie sprawy trafią ostatecznie do sądu, który rozpatrzy je w kategorii popełnionego wykroczenia i przestępstwa.

To kolejna policyjna akcja na grudziądzkim węźle autostradowym. Policjanci zapowiadają, że to z pewnością nie ostatnie działania skierowane przeciwko pijanym kierowcom.

Autor: st. asp. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska